KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12766237
*
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2019
kl 19:42:45
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
Läs mer om Lars Bjönni Andersson
nr 1276 6237
Lars Bjönni Andersson
(1940-2011), Sverige
Oljemålning, Skärgård. Signerad. Olja på pannå, 16,5x21,5 cm
Lars Bjönni Andersson, svensk målare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Lars Bjönni Andersson
Lars Bjönni Andersson, svensk mÃ¥lare och musiker född 1940 i Göteborg, död 2011.Läs mer om Lars Bjönni Andersson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lars bjönni andersson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skärgård skärgårdsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



